احتمالا شنیده باشید که دوستانتان در مورد بهترین آزمایشگاه اصفهان  یا یک آزمایشگاه خوب در اصفهان صحبت می کنند. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که یک آزمایشگاه در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟  بهترین آزمایشگاه در اصفهان در سال 99  چه کسی است ؟  در این مقاله اختصاصی به بررسی انواع مزایای انتخاب یک آزمایشگاه خوب اصفهان میپردازیم.  همچنین یک آزمایشگاه خوب در اصفهان در زمینه انجام دقیقترین آزمایش ها در اصفهان را به شما عزیزان و همراهان وبسایت صدرا معرفی خواهیم کرد. پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

آزمایشگاه خوب در اصفهان

اگر به دنبال بهترین آزمایشگاه اصفهان هستید, ما به شما آزمایشگاه صدرا واقع در اصفهان , یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین آزمایشگاه های اصفهان را پیشنهاد میکنیم. آزمایشگاه صدرا  با سابقه درخشان بیش از بیست سال خدمات تخصصی آزمایش خون  , آزمایش کودکان , آزمایش تیروئید , آزمایش هپاتیت , ازمایش تشخیص طبی را انجام میدهد.

قیمت آزمایشگاه در اصفهان

قیمت انجام آزمایش در اصفهان به صرفه تر و پایین تر از هزینه آزمایش در تهران و مشهد و شیراز هست و طبیعتا رضایت بیشتری در میان علاقه مندان به آزمایشگاه در اصفهانرا مشاهده میکنیم.  نتیجه قابل توجه و خوبی که مراجعین عزیزمان در شهر اصفهان داشتند نشانگر این موضوع هست که از نظر علاقه مندان به آزمایشگاه , داشتن تخصص در این امر و همچنین هزینه معقول و به صرفه توسط بهترین آزمایشگاه در اصفهان ,جزو  فاکتور های اساسی محسوب میشود. برای اطلاع از آخرین نرخ قیمت جواب آزمایش در اصفهان , با آزمایشگاه تشخیص طبی صدرا  لطفا تماس بگیرید. مشاورین مجرب این آزمایشگاه در اصفهان به شما کمک میکنند که بهترین تجربه را از خدمات ما داشته باشید.

 

کنترل کیفی آزمایشگاه چیست؟

کنترل کیفی آزمایشگاه اندازه‌گیری هایی برای حذف خطرات نتایج تایید نشده است. این سیستم ها را درگیر دقت، متکی بودن، و نتایج آزمایشگاهی به موقع توسط اطمینان یافتن از تشخیص زودتر نتایج یا خطاهای اندازه‌گیری و فرایند ها برای اصلاح آنها، می‌کند. این باید منظم انجام شود و کنترل کیفی مواد باید مانند نمونه ها از شروع تا پایان فرایند درست و سالم باشد.
کنترل کیفی آزمایشگاه اطمینان می‌دهد که، فرایند های آزمایشگاهی و عملیاتی به صورت موثر و ضمانتی تولید نتایج دقیق و قابل تکرار را اجرا کنند. به علاوه، کنترل کیفی، توسعه یافتگی در آزمایشگاه ها که در حال ساختن بلوک هایی برای تصدیق و اعتبار سنجی هستند را اندازه گیری می‌کند.
شکست تکامل کنترل کیفی در آزمایشگاه ها می‌تواند منجر به چندین پیامد منفی شامل:
-صرف وقت، برای تجربیات و تکرار آزمایش ها
-پیامد های بودجه، که بیشتر معرف نیاز به انجام تکرار آزمایشات هستند
-نتایج غیر قابل اتکا، که که تکامل آزمایشگاه و به دنبال آن هر گزینه سرمایه و فرایند های تصدیق / اعتبار سنجی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
-نبود مشتری های وفادار و راضی
نگرانی های ایمنی مربوط به منطبق نبود در غیبت مکانیزم های کنترل کیفی
-تشخیص تاخیری یا درمان های غیر ضروری بیماران
فرایند تنظیم کردن مدیریت کیفیت آزمایشگاه ها با شناسایی همه‌ی فرایند های آزمایشگاهی و تمرین هایی که مستعد ناکافی بودن، خطاها، و نگرانی های ایمنی هستند، به جای اینکه سیستمی بسازند که آنها را مانند موارد زیر ایمن کند.
تشخیص و به حداقل رساندن خطاهای آزمایشگاهی

خطاها در آزمایشگاه می‌توانند در سه سطح تجربی یا آزمایشگاهی رخ دهند:

-پیش تحلیلی
-تحلیلی
-پس تحلیلی
در سطح پیش تحلیلی، خطا وقتی نمونه ها یا مواد آزمایش قبل از آنالیز بد به کار رفته‌اند رخ می‌دهد. این ممکن است شامل خطاهایی مانند قاطی شدن، برچسب نخوردن، ذخیره نامناسب یا انتقال روش های جمع آوری نمونه های نامناسب باشند.

برای حداقل کردن خطاهای پیش تحلیلی، مطمئن شوید که:

روش های جمع آوری نمونه های درست توسط پایبندی برای فرایند عملیاتی استاندارد دنبال می‌شوند.
مواد آزمایش و نمونه ها با استفاده از اسم و کد های آزمایشگاه، تاریخ جمع آوری، منبع، آزمایش انجام شده باید برچشب شوند.
مواد در نگهدارنده های درست و در دمای پیشنهادی به آزمایشگا ها منتقل شوند. برای هر نمونه احتمالی سمی و یا عفونی، بسته بندی سه تایی باید توسط انتقال هوایی برای آن انجام شود.
نمونه ها و مواد آزمایش برای جلوگیری از اثرات منفی در کیفیت و نتایج به درستی ذخیره می‌شوند. نمونه هایی که ممکن است دچار خرابی شوند ممکن است منجر به نتایج غلط شوند.
در سطح تحلیلی، خطاها در حین فرایند آزمایش افزایش می‌یابند. این می‌تواند مربوط به استفاده از معرفی آزمایش اشتباه، استفاده از دستگاه های دارای نقص و کالیبره نشده، استفاده از بخش های اشتباه، و پیوستگی کلی برای فرایند های عملیاتی استاندارد، باشد.

خطاها می‌توانند با اطمینان از موارد زیر به حداقل برسند:

-همه‌ی تجهیزات آزمایشگاه نگهداری و کالیبره شوند
-یک فهرست درست در مکان، تشریح همه‌ی معرفی ها و اعتبار آنها برای اطمینان از اینکه هیچ معرفی منقضی شده‌ای استفاده نشود.
-همه‌ی استاندارد های عملیاتی مستند شده و قابل دسترسی باشند
-خطاها می‌توانند در سطح پس تحلیلی در محسابات، ثبت و ضبط ها، و تفسیر نتایج اشتباه معرفی شوند
برای حداقل کردن خطاهای پس تحلیلی:
-از محاسبات دستی خودداری کنید
-اطمینان حاصل کنید که فقط پرسنل آموزش دیده تفسیر و ثبت نتایج را انجام دهند. منبع

تست آزمایشگاهی ایمونولوژی بالینی
تست آزمایشگاهی ایمونولوژی پاسخگوی تست گیری آزمایشگاهی و مشاوره بالینی در چندین بورد شامل ارزیابی بیماری خودایمنی، مشکلات نقص سیستم ایمنی، و آلرژی است، که به خوبی پاسخگوی برخی جنبه های سرم شناسی بیماری های عفونی است. خیلی کار ها با تشخیص آزمایشگاه های ملکولی، میکروبیولوژی، ویروس شناسی، و هماتولوژی برای تامین مشاوره یکپارچه و تشخیص برای سناریو های مختلف بالینی، انجام شده است.
در ارزیابی نقص سیستم ایمنی، چه مادرزادی بوده و یا نتیجه‌ی یک جابجایی، مخصوصا در تنظیم بالینی آزمایشگاهی باشد، آزمایشگاه برای آزمایش این که در راس تحقیقات برای یک جرقه بالینی – آزمایشات توسعه یافته در آنجا اغلب به سمت عرصه بالینی حرکت می‌کنند.
آزمایش آلرژن
آزمایشگاه تشخیص های ارجاعی به هر دو پاسخ IgE و IgG را برای تکمیل آلرژن های بالقوه، چه غذا، محیط یا چیز دیگر باشد، تامین می‌کند. پیشرفته ترین حالت هنر متادولوژی بکار گرفته شده است. شخصی سازی پنل آرمایشگاهی آلرژن های مناسب برای محل های جغرافیایی و یا جمعیت بیمارانی که می‌توانند تسوط پزشکان شخصی درخواست شوند.

ارزیابی سازماندهی شده و پیگیری بیمارانی با اختلال در سیستم ایمنی بدن، شامل دیسکراسی سلولهای پلاسما، مکان مورد توجه آزمایشگاه بالینی، شامل ارزیابی کریگوبولین است. آزمایشگاه همچنین روی تامین آزمایش به شدت مقرون به صرفه برای هماتولوژی و شرایط دیگر خود ایمنی، تمرکز کرده است
ارزیابی ایمنی سلولی (سلولهای T)
ارزیابی آزمایشگاهی سولی یا ایمنی سلول T روی تعیین تعداد انواع مختلف سلول T و ارزیابی عملکرد این سلولها است. تست ساده برای ارزیابی کاهش احتمالی یا غیبت سلول های T شمارش کامل سلولهای خون (CBC) و دیفرانسیلی برای ثبت شمارش تعداد لنفوسیت های خون است. این یک روش معقول برای دسترسی به تعداد سلولهای T کم شده ، وقتی به طور معمول سه چهارم لنفوسیت های چرخشی سلولهای T هستندو یک کاهش در لنفوسیت های T معمولا باعث کاهش در تعداد کلی لنفوسیت ها، یا شمارش کامل لنفوسیت ها می‌شود. این می‌تواند با استفاده از جریان سیتومتری با نشانگر های مخصوص برای انواع سلولهای T تایید شود.
اندازه گیری تعدا سلولهای T اغلب توسط مطالعات کشت سلولی که عملکرد سلولهای T را ارزیابی می‌کنند، انجام می‌شود. این توسط توانایی سلولهای T برای پاسخ به انواع مختلف محرک هایی شامل میتوژن ها (مانند فیتوهماگلوتینین) و آنتی ژن ها (مانند توکسوئید کزاز و آنتی ژن کاندیدا) پاسخ می‌دهند. پاسخ سلولهای T برای انواع محرک ها می‌تواند توسط مشاهده اندازه گیری شود، چه سلولهای T به صورت مجزا رشد کنند (تکثیر نامیده می‌شود)، و یا اینکه آنها مواد شیمیایی مختلف که سیتوکینز نامیده می‌شوند (مانند اینترفرون) تولید کنند. در اینجا رشد گوناگون آزمایشات عملکردی است که برای ارزیابی سلولهای T موجود هستند. یک ایمیونولوژیست بهترین کسی است که می‌تواند این شرح را انجام دهد.
بسیاری از نقص های ایمنی با نقص های ژنتیکی خاص در ارتباط هستند. این خصوصا درباره‌ی ترکیب شدید نقص در سیستم ایمنی (SCID) درست است، که بیشتر از 12 علل ژنتیکی مختلف برای SCID ها تشخیص داده شده است. همه‌ی این ها با ساتفاده از تکنولوژی جدید برای آنالیر جهش ارزیابی شوند، و این دقیق ترین مفWBCهوم برای ثبت تشخیص قطعی است.
ارزیابی عملکرد نوتروفیل ها
ارزیابی آزمایشگاهی نوتروفیل ها توسط بدست آوردن توالی شمارش گلبولهای سفید خون (WBC) با دیفرانسیل است. اگر کاهش قطعی شمارش نوتروفیل ها مشاهده شود، WBC و دیفرانسیل تعیین خواهند شد. این رایج ترین نوع پیدا کردن آزمایشگاهی ناهنجاری است، وقتی یک بیمار با یک سابقه بالینی که نشان دهنده‌ی نقص ایمنی نوتروفیل ها است، حاضر می‌شود. معمولا بیشتر از یک CBC و دیفرانسیل برای تشخیص مشکلات نوتروفیل ها ضروری است.
یک بازبینی دقیق از لکه‌ی خون برای جلوگیری کردن از بیماری های قطعی که با ناهنجاری هایی در ساختار نوتروفیل ها، یا طوری که زیر میکروسکوپ بنظر می‌رسد، مهم است.
مرجع

.

دیدگاهتان را بنویسید