احتمالا شنیده باشید که دوستانتان در مورد بهترین آزمایشگاه هپاتیت اصفهان  یا یک آزمایشگاه هپاتیت خوب در اصفهان صحبت می کنند. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که یک آزمایش هپاتیت در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟  بهترین آزمایشگاه هپاتیت در اصفهان در سال 99  چه کسی است ؟  در این مقاله اختصاصی به بررسی انواع مزایای انجام آزمایش هپاتیت در شهر اصفهان میپردازیم.  همچنین یک آزمایشگاه هپاتیت خوب در اصفهان در زمینه انجام دقیقترین آزمایشگاه هپاتیت در اصفهان را به شما عزیزان و همراهان وبسایت صدرا معرفی خواهیم کرد. پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

آزمایشگاه هپاتیت خوب در اصفهان

اگر به دنبال بهترین آزمایشگاه هپاتیت اصفهان هستید, ما به شما آزمایشگاه صدرا واقع در اصفهان , یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین آزمایشگاه هپاتیت اصفهان را پیشنهاد میکنیم. آزمایشگاه صدرا  با سابقه درخشان بیش از بیست سال خدمات تخصصی انجام تست غربالگری جنین ,  آزمایش خون  , آزمایش کودکان , آزمایش تیروئید , آزمایش هپاتیت , ازمایش تشخیص طبی را انجام میدهد.

هزینه آزمایشگاه هپاتیت در اصفهان

قیمت انجام آزمایش هپاتیت در اصفهان به صرفه تر و پایین تر از هزینه آزمایش هپاتیت در تهران و مشهد و شیراز هست و طبیعتا رضایت بیشتری در میان علاقه مندان به آزمایشگاه هپاتیت در اصفهان را مشاهده میکنیم.  نتیجه قابل توجه و خوبی که مراجعین عزیزمان در شهر اصفهان داشتند نشانگر این موضوع هست که از نظر علاقه مندان به آزمایش هپاتیت , داشتن تخصص در این امر و همچنین هزینه معقول و به صرفه توسط بهترین آزمابشگاه هپاتیت در اصفهان ,جزو  فاکتور های اساسی محسوب میشود. برای اطلاع از آخرین نرخ قیمت جواب هپاتیت در اصفهان , با آزمایشگاه تشخیص طبی صدرا  لطفا تماس بگیرید. مشاورین مجرب این آزمایشگاه در اصفهان به شما کمک میکنند که بهترین تجربه را از خدمات ما داشته باشید.

آنتی ژن ها و آنتی بادی ها

غربالگری هپاتیت با یک نمونه کوچک خون برای آنتی ژن ها و آنتی بادی ها برای تعیین اینکه شخص دچار ابتلای ویروسی شده یا نه، انجام می‌شود. آنتی ژن ها مواد خارجی مثل، میکرو ارگانیسم ها (باکتری، قارچ، انگل، ویروس) یا مواد شیمیایی هستند که به بدن حمله می‌کنند. وقت یبدن در معرض آنتی ژن ها قرار دارد، بدن به عنوان پاسخ ایمنی آنتی بادی ها را می‌سازد. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که به آنتی ژن ها می‌چسبند تا آنها را از بدن پاک کنند. آزمایش هپاتیت خون به دنبال آنتی ژن ها یا آنتی بادی های خاص برای هر نوع از ویروس می‌گردد.

غربالگری هپاتیت نوع A

غربالگری هپاتیت نوع A یک آزمایش درگیر با خون برای آنتی بادی های مربوط به ویروس هپاتیت نوع A (HAV). غربال های HAV گاهی اوقات به آزمایشات آنتی بادی های هپاتیت نوع A یا آزمایشات کلی آنتی بادی های هپاتیت نوع A ارجاع داده می‌شود. نتیجه یک آزمایش مثبت آنتی بادی نشان دهنده‌ی این است که فرد که فرد با ویروس هپاتیت A آلوده شده یا بوده است یا در مقابل آن واکسینه شده است. این فرد در مقابل ابتلا به این ویروس مصون شده است. نتیجه یک آزمایش منفی آنتی بادی نشان دهنده‌ی این است که آنتی بادی ها در خون یک فرد شناسایی نشده‌اند. یک فرد بدون داشتن آنتی بادی هپاتیت A، هیچ وقت آلوده به ویروس نشده، هرگز در مقابل هپاتیت A واکسینه نشده، و هنوز مستعد ابتلا به این ویروس است.

غربالگری هپاتیت نوع B

آنتی ژن های هپاتیت B (HBV) پروتئین هایی هستند که در محل های مختلفی از ویروس ظاهر می‌شوند. HBV سه آنتی ژن (صفحه، هسته، و E) دارد، که در خون قابل شناسایی‌ هستند. پاسخ ایمنی بدن آنتی بادی هایی متناسب با هر نوع آنتی ژن تولید می‌کند، که همچنین قابل شناسایی از آزمایش خون هستند. آزمایش هپاتیت B خون اولیه بر این سه آزمایش غربالگری تاکید دارد.

غربالگری هپاتیت نوع C

آزمایش هپاتیت رایج برای ویروس هپاتیت C (HCV)، آنتی بادی های HCV را در خون شناسایی می‌کند، اما نتایج به وضوح قابل شناسایی نیستند و باید به دقت تفسیر شوند. یک آزمایش آنتی بادی HCV مثبت می‌تواند نشان دهنده‌ی ابتلای مزمن فرد به HCV (75 تا 85 درصد)، باشد اما ابتلای رفع شده (15 تا 25 درصد)، یا به تازگی ابتلا یافتن به آن را نشان می‌دهد. طبق ابتلا های HCV، این معمولا حداقل 6 تا 8 هفته برای بدن طول می‌کشد تا آنتی بادی های کافی که در تست غربالگری قابل شناسایی بایشند را توسعه دهد، اما زمان بیشتری خواهد گرفت.
مفهوم هپاتیت
اگر هپاتیت داشته باشم چگونه متوجه شوم؟
هپاتیت ویروسی، مثل هپاتیت نوع A (HAV)، هپاتیت نوع B (HBV) و هپاتیت نوع C (HCV)، توسط نشانه های شما، آزمایش بدنی و آزمایشان خون تشخیص داده می‌شود. گاهی اوقات مطالعات تصویر برداریمثل سونوگرافی، CAT اسکن و نمونه برداری از کبد نیز استفاده می‌شود.

انواع هپاتیت

انواع مختلفی از هپاتیت وجود دارد، اما اما سه نوع متداول آن شامل:
هپاتیت نوع A – این نوع به شدت مصری در نظر گرفته می‌شود اما ابتلای طولانی مدتی نداشته و پیچیدگی ندارد. کبد شما معمولا در طی دو ماه پاکسازی می‌شود. قابل پیشگیری با واکسن است، این می‌تواند با خوردن یا نوشیدن چیز آلوده‌ به مدفوع شخصی که ابتلا به ویروش دارد پخش می‌شود. منبع
هپاتیت نوع B – در حالی که این می‌تواند صدمات طولانی مدت به کبد شما بزند، اکثر بچه ها و بزرگسالان درطی شش ماه بهبود می‌یابند. شما در حالی که نشانه های ویروس را ندارید هم می‌توانید آن را پخش کنید. یک خانوم باردار که توسط ویروس آلوده شده، می‌تواند آنرا به نوزاد خود هم منتقل کند. همچنین با واکسن قابل پیشگیری است، هپاتیت نوع B توسط موارد زیر پخش می‌شود:
-ارتباط جنسی با فردی که به ویروس مبتلا است
-استفاده از سوزن مشترک
-داشتن ارتباط مستقیم با خون آلوده یا ترشحات بدن کسی که ویروس را دارد
هپاتیت نوع C – معمولا ابتلای طولانی مدت دارد، که اغلب بدون نشانه است. این می‌تواند منجر به زخم شدن کبد یا سیروز کبدی شود. واکسنی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. توسط عوامل زیر پخش می‌شود:
-استفاده از سوزن مشترک
-ارتباط مستقیم با خون آلوده یا ترشحات بدن کسی که مبتلا به ویروس است
-انتقال خون قبل از آزمایش غربالگری در سال 1992
-امکان انتقال بیماری از طریق ارتباط جنسی با فرد مبتلا هم وجود دارد اما رایج نیست
مرجع

.

دیدگاهتان را بنویسید