آزمایش تیروئید اصفهان

احتمالا شنیده باشید که دوستانتان در مورد بهترین آزمایشگاه تیروئید اصفهان  یا یک آزمایشگاه تیروئید خوب در اصفهان صحبت می کنند. شاید برای شما هم این سوالات ایجاد شده باشد که یک آزمایش تیروئید در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟  بهترین آزمایشگاه تیروئید در اصفهان در سال 99  چه کسی است ؟  در این مقاله اختصاصی به بررسی انواع مزایای انجام آزمایش تیروئید در شهر اصفهان میپردازیم.  همچنین یک آزمایشگاه تیروئید خوب در اصفهان در زمینه انجام دقیقترین آزمایشگاه تیروئید در اصفهان را به شما عزیزان و همراهان وبسایت صدرا معرفی خواهیم کرد. پس لطفا تا آخر این مقاله تخصصی , با ما همراه باشید.

آزمایشگاه تیروئید خوب در اصفهان

اگر به دنبال بهترین آزمایشگاه تیروئید اصفهان هستید, ما به شما آزمایشگاه صدرا واقع در اصفهان , یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین آزمایشگاه تیروئید اصفهان را پیشنهاد میکنیم. آزمایشگاه صدرا  با سابقه درخشان بیش از بیست سال خدمات تخصصی انجام تست غربالگری جنین ,  آزمایش خون  , آزمایش کودکان , آزمایش تیروئید , آزمایش هپاتیت , ازمایش تشخیص طبی را انجام میدهد.

هزینه آزمایشگاه تیروئید در اصفهان

قیمت انجام آزمایش تیروئید در اصفهان به صرفه تر و پایین تر از هزینه آزمایش تیروئید در تهران و مشهد و شیراز هست و طبیعتا رضایت بیشتری در میان علاقه مندان به آزمایشگاه تیروئید در اصفهان را مشاهده میکنیم.  نتیجه قابل توجه و خوبی که مراجعین عزیزمان در شهر اصفهان داشتند نشانگر این موضوع هست که از نظر علاقه مندان به آزمایش تیروئید , داشتن تخصص در این امر و همچنین هزینه معقول و به صرفه توسط بهترین آزمابشگاه تیروئید در اصفهان ,جزو  فاکتور های اساسی محسوب میشود. برای اطلاع از آخرین نرخ قیمت جواب تیروئید در اصفهان , با آزمایشگاه تشخیص طبی صدرا  لطفا تماس بگیرید. مشاورین مجرب این آزمایشگاه در اصفهان به شما کمک میکنند که بهترین تجربه را از خدمات ما داشته باشید.

آیا شما به آزمایش تیروئید نیاز دارید؟

سطوح کم غیر قابل تشخیص از هورمون تیروئید ممکن است زمینه‌ی تغییرات نامحسوسی شود که می‌تواند خطر بیماری های قلبی برای شما را بالا ببرد.
به عنوان یک غده که تنها دو اینچ اندازه دارد، تیروئید اثر بزرگی بر سلامتی ما دارد. این غده یک هورمون را تولید کرده که به وسیله‌ی جریان خون به سراسر بخش های بدن منتقل می‌شود. هورمون تیروئید نقش بزرگی را در تنظیم سوخت و ساز بدن ایفا می‌کند – فرایندی که توسط سلولهای بدن انجام شده و مواد غذایی را به انرژی تبدیل می‌کند – و بنابراین به تنظیم دمای بدن، نرخ ضربان قلب، و حتی عملکرد مغز کمک می‌کند. پس وقتی سطح هورمون های تیروئید پایین می‌آید، بدن کند می‌شود.
شما احتمالا از نشانه های تیروئید کم کار آگاه هستید – خستگی، سرگیجه مبهم، افزایش وزن، دستان سرد، و پوست خشک. اما اگر شما مانند اغلب ما هستید، بهتر است رژیمتان را درست کنید و اگر سطح کلسترول خون شما به صورت خزشی بالا می‌رود به جای تیروئید ورزش رژیمی انجام دهید، مخصوصا اگر شما نشانه های دیگر تیروئید کم کار را ندارید.

تیروئید چگونه کار می‌کند ؟

غده تیروئید با دیگر ارگان های بدن برای تولید هورمون مشارکت می‌کند، غده هیپوفیز در مغز با تیروئید در ساختن هورمون– شبیه سازی هورمون تیروئید، یا TSH مشارکت می‌کند. وقتی غده هیپوفیز حس می‌کند سطح هورمون تیروِد بسیار پایین آمده است، این غده TSH بیشتری را آزاد کرده تا تیروئید را به ساختن هورمون ترغیب کند. وقتی تیروئید توسط TSH آگاه می‌شود، هورمون تیروئید تولید می‌کند – که یک بخش بزرگی از آن تیروکسین است (T4) و بخش کوچک آن ترییدوتیرونین (T3) است. T4 در واقه به T3، که نوع فعالی است که گیرنده های سلول آنرا می‌شناسند، تبدیل می‌شود.

چرا شما به آزمایش تیروئید نیاز دارید؟

یک آزمایش خون برای سطوح TSH حساس ترین آزمایشی است که مشخص می‌کند شما کم کاری تیروئید دارید. اغلب آزمایشگاه ها از مقدار 0.45 تا 5.00 میل از سطح ارجاعی برای TSH استفاده می‌کنند. مردم با TSH بین 5.00 تا 9.99 اغلب نشانه هایی ندارند، اما برخی هم دارند. اگر سطح TSH شما در این محدوده باشد، آزمایش دیگر برای T4 انجام می‌شود. سطح پایین T4 معمولا به معنای مزیت بردن شما از جایگزینی هورمون تیروئید است.
اغلب مردم با کم کاری تیروئید یا کم کاری تیروئید تحت بالینی، از اینکه چه اتفاقی افتاده خبر ندارند زیرا مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند.
درمان کم کاری تیروئید تحت بالینی همراه با هورمون تیروئید مصنوعی ممکن است خطر توسعه مشکلات جدی تر مانند بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. آنها گفته‌اند که هورمون تیروئید کم می‌تواند باعث سطح کلسترول بالا شود و درمان با هورمون تیروئید ممکن است استاتین درمانی را غیر ضروری کند.
مرجع

.

دیدگاهتان را بنویسید